Így hamisítja a tényeket az ENSZ főtitkára

Napjaink – pozíciójából kifolyólag – egyik legbefolyásosabb személyisége a portugál António Gutterres, aki 2017-ben egyhangú szavazással lett az ENSZ főtitkára. Kijelentéseire általában felfigyel a világ, még akkor is, amikor alapvetően téves kijelentéseket tesz.

Arról már korábban megbizonyosodhattunk, hogy minden alkalmat megragad a Szocialista Internacionálé volt elnöke arra, hogy Izrael mindenkori politikáját bírálja. Nem tett másként most sem, amikor a kolumbiai Caliban, a világszervezett által rendezett biodiverzitás konferencián nem kevesebbet állított, minthogy Izrael „etnikai tisztogatást” hajthat végre Gázában, ha a nemzetközi közösség nem lép fel határozottan, hogy ezt megakadályozza.

 

Hamis helyzetértékelését még azzal is megfejelte, hogy ez eddig csak azért nem történt meg, mert a helyi lakosság, vagyis a palesztinok úgymond nem engedtek az otthonuk elhagyására irányuló erős nyomásnak. A szándék az lehet, hogy a palesztinok elhagyják Gázát, és mások foglalják el.

Nyilatkozatát, s ez korántsem meglepő, annak a baloldali The Guardian brit napilapnak adta, amelyről közismert, hogy Izrael politikájának parttalan bírálója. A 444.hu újságírójának azonban nem tűnt fel ennek a valóságtól elrugaszkodó nyilatkozatnak a hamis egyoldalúsága, valamint az sem, hogy a brit napilap majdhogynem fejet hajt a Hámász terrorszervezet tavaly október 7-i tömeges vérengzései előtt.

A magyar hírportál kritikátlanul, minden tárgyilagosságot mellőzve átveszi António Gutterresnek a terroristákat dicsőítő olyan kijelentését, hogy

„elismeréssel adózom a palesztin nép bátorsága és rugalmassága, valamint az arab világ elszántsága előtt.” Az ENSZ egykori menekültügyi főbiztosa, ma főtitkára szótárában a terrorcselekmények, az Izrael földjén végrehajtott vérengzés, az izraeli túszok foglyul ejtése, és egy részüknek a kivégzése azonos a „bátorsággal és a rugalmassággal.”

De nem marad el ettől a 24.hu írása sem, amely sajátos módon oszt igazságot, amikor kijelenti:

„Mind Izrael államra, mind a Hamászra rávetül a háborús bűncselekmények árnyéka.”

Izrael Állam létezését megszületése, vagyis1948 óta folyamatosan fenyegetik a közel-keleti térség egyes államai, de különböző hullámokban hol Gázából, hol pedig Dél-Libanonból szervezetekbe rendeződött terroralakulatok, de mind a zsidó állam területén, mind pedig Ciszjordániában is szép számban fordulnak elő a palesztinok által elkövetett erőszakos cselekedetek. A Gázában és Dél-Libanonban végrehajtott, izraeli katonai akciók egyetlen célja van, a Hámász, a Hezbollah és a kisebb terrorista szervezetek felszámolása.

Nyugaton mind állami szinten, mind elsősorban a baloldali politikai erők részéről ezek kapcsán kialakult egy hamis békevágy, illetve a civil áldozatok miatti aggodalom, amelyeknek emblematikus élharcosa az ENSZ főtitkára. Ők azok, akik szemet hunynak afölött, hogy mind a mai napig Gázából és Dél-Libanonból kiindulva folyamatos rakéta-, drón- és egyéb légieszközökkel végrehajtott támadásokat kezdeményeznek a terroristák Izrael lakott települései ellen. Az ezek által okozott személyi sérülések és halálesetek száma, valamint az anyagi károk csak azért nem nagyobb mértékűek, mert a zsidó állam légelhárítórendszere ezek jó részét megsemmisíti még mielőtt célba érnének.

Izrael arra törekszik, hogy a harci cselekmények a legkevesebb civil áldozattal járjanak Gázában és Dél-Libanonban egyaránt. Gázában a civil lakosság megóvása különösen nehéz azért, mert a Hámász terroristát rakétakilövőit, fegyverraktárait olyan helyeken bújtatják el, ahol a palesztinok sűrűn laknak, családi házak mellett közintézményekben iskolákban, kórházakban, ezek pincéjében, padlásain, udvaraikban és másutt. Vagyis közkeletű szóval élve a civil lakosságot gyakorta élő pajzsként használják, gyakran kényszert is alkalmazva. Ez az egyik oka annak, hogy nagy számú civil áldozatul esik az összecsapásoknak.

Izrael folyamatosan kijelöl olyan zónákat, ahová a civil lakosság elmenekülhet már az előtt, hogy a harci cselekmények megkezdődének. Gázában ezzel a lehetőséggel nagyon sokan élnek is. A zsidó állam mindent elkövet, hogy arab nyelven hívja fel az emberek figyelmét lakóhelyük elhagyására. Hasonló előzetes felszólítások egyedülállóak a háborúk történetében. Ezért is minden alapot nélkülöz António Gutterrez ENSZ főtitkárnak az etnikai tisztogatásról szóló rágalma. Az izraeli hadsereg éppen a lakosság épségének a megőrzésére törekszik.

Ugyanakkor a háborús körülmények miatt sajnos vannak civil áldozatok is. A számukról szóló adatok nem megbízhatóak. Az is tény, hogy gyakran nem tesznek különbséget a civil és a fegyveres áldozatok között. A gyermekáldozatoknál arról sem szabad megfeledkezni, hogy a Hámász terroristák nem riadnak vissza attól sem, hogy gyermekek kezébe fegyvert adjanak, s harcba küldjék őket.

António Gutterrez, a tényhamisító ENSZ főtitkár október 1-je óta nem teheti be a lábát Izrael földjére, ellenséges magatartása miatt.