Hitleres és horogkeresztes tetoválással a hátán szerzett volna helyi önkormányzati képviselői helyet a táti független jelölt

Önkényuralmi jelképek és arra tett utalások találhatók a táti Együtt Közösen Tátért független szervezet listáján induló önkormányzati képviselő közösségi oldalain.

A Telex cikke szerint az esztergomi születésű Soltysiak Edinának számos hasonló tetoválása van, amelyeket nem is leplez: a két alkarján a „Meine Ehre heißt Treue” német kifejezés található. Magyarul azt jelenti, hogy a „Becsületem a hűség”, és a náci SS mottója volt.

Kép forrása: Soltysiak Edina / Facebook

Az egyik lapockáján egy Hitler-portré látható, a másikon pedig egy (tükrözött) horogkereszt. A derekán a 88 és a 14 számok olvashatóak. A számkódoknak a neonáci szubkultúrában külön jelentése van. Az első az ábécé szerint 8. betűre utal, ami a HH, azaz a „Heil Hitler” köszöntést rejti. A 14-es szám egy amerikai nacionalista fajvédő egyik írására utal, amelynek az angol eredetiben 14 szóból álló mondata így hangzik: „Biztosítanunk kell fajunk fennmaradását és a fehér gyermekek jövőjét”. A Soltysiak Edinán látható tetoválások között látható egy birodalmi sas is.

Kép forrása: Soltysiak Edina / Facebook

A Telex kereste az Instagram-profilját időközben privátra állító jelöltet és az őt jelöltként állító Együtt Közösen Tátért szervezetet is. A lap két két alkalommal is küldött kérdést a Facebookon arról, mi a viszonya jelenleg a tetoválásaihoz.

A cikk megjelenése után küldött válaszában arról tájékoztatta a Telexet, hogy visszalép a választáson való indulástól.

Az Együtt Közösen Tátért szervezet azt válaszolta:

„Elsősorban azzal kezdenénk, hogy nem vagyunk egyesület. Mindenki egyénileg indult el, de egymást támogatva az idei választásokon. Az, hogy egymást támogatjuk, csakis a Táttal kapcsolatos fejlesztések és meglátások miatt van. Teljes mértéken elhatárolódunk a kirekesztés és az emberek elítélése kapcsán”

Forrás: Instagram / devilscat88

Hozzátették: a továbbiakban nem szeretnének erről a témáról nyilatkozni.

A magyar büntetőjog tiltott önkényuralmi jelképként tartja számon a horogkeresztet, bár a bűncselekmény elkövetéséhez annak a „köznyugalom megzavarására alkalmas” módon kell megtörténnie.