Mélyen gyökerezik a Jobbik rasszizmzusa
Túlságosan mélyen gyökeredzik a Jobbikban a rasszizmus és az antiszemitizmus. Hiába próbálja Vona Gábor szemlesütve magyarázni, hogy az ő pártja mennyire nem szélsőséges, minden napra jut egy hír, ami ezt cáfolja. Nemrégiben derült ki a frissen megválaszott mezőtúri jelöltjükről, hogy cigány gyerekeket ólommal szeretne elcsendesíteni, rá pár napra pedig a hódmezővásárhelyi Jobbik-elnökről, hogy antiszemita tartalmakat posztol. Vona Gábor egy sajtótájékoztatóján a kényes témákról azzal próbálta elterelni a szót, hogy a tapolcai jelöltjükre hívta fel a figyelmet, aki egy lendülettel volt képes egyesíteni a két témát. Közben a Jobbik budapesti alelnöke tüntetőleg ülve maradt, amikor az angyalföldi képviselő-testület Schweitzer József főrabbira egyperces néma felállással emlékezett. A Jobbik vezetése nem talált ebben semmi kivetni valót.
A 4024.hu című debreceni hírportál dr. Ulics Erika „írói munkásságából” szemelvényezett. Ulics a Facebook-oldalán megosztott Szálasi-idézeteket, megemlékezett a nyilas vezér születésnapjáról, kifejezte Zsír magyar óhaját (sic!), hogy ő Zsidó mentes Magyarországot és világot (sic!) szeretne. De nem csak a Facebookon, hanem a Jobbik honlapjának derecskei aloldalán is írogat. Szinte pontosan egy éve a Kitörés napjára emlékezve írta, hogy szerinte az a becsület és a hősiesség napja volt, fél éve arra panaszkodott, hogy nem engedték őket egy Izrael melletti megmozduláson provokálni, alig egy hónapja pedig azon sajnálkozott, hogy az év első babája cigány, nem magyar.
A rasszizmus és az antiszemitizmus nem csak a tagság körében tűnik általánosnak, hanem a vezetésben is megtalálható mind a mai napig. Vona Gábor stílusváltását erősen hiteltelenítni alelnöke, Novák Előd, aki decemberben holokausztipart emlegetett parlamenti felszólalásában, az új évet cigányozással kezdte, tegnap pedig ülve maradt, amikor a parlamenti képviselők Schweitzer József főrabbira emlékeztek. Úgy tűnik, Vona Gábor és Novák Előd a klasszikus hollywoodi klisét adják elő: Vona jó zsaruként próbálja eladni pártját az extremitásokat elutasító többségnek, Novák pedig rossz zsaruként összekacsint a szélsőségek iránt fogékony szavazóbázissal.