Gonosznak és népirtónak nevezte Izraelt Ana Kasparian amerikai politikai kommentátor
Ana Kasparian, a baloldali The Young Turks műsorvezetője és producere élesen támadta az X-en Izraelt és a támogatóit.
A politikai kommentátor nemcsak „gonosznak” és „népirtónak” nevezte az országot, hanem olyan kifejezéseket is használt, mint a „gojok ébredése”, miközben azzal vádolta Izraelt, hogy romlásba dönti az Egyesült Államokat.
A szóváltás azzal kezdődött, hogy Kasparian elismerően szólt az X-en Tucker Carlsonról, amiért a legnépszerűbb amerikai kommentátor ellenzi az iráni amerikai beavatkozást Izrael érdekében. A bejegyzés alatt kialakult vitában Kaspariant antiszemitizmussal vádolták meg, amire a műsorvezető trágár stílusban, egy klasszikus antiszemita fordulattal válaszolt:
„Hé, ribanc, a gojok végre felébrednek. Törődj bele!”
Körülbelül 14 órával az első incidens után Kasparian egy újabb bejegyzésben duplázott rá állításaira, hangsúlyozva, hogy semmit nem bánt meg és nem kér bocsánatot.
„Izrael gonosz, népirtó, és elpusztította az országunkat”
– fogalmazott a műsorvezető.
Ana Kasparian on X (formerly Twitter): „I do not regret this comment. I don’t apologize. Israel is evil, genocidal and has destroyed our country. They’re about to drag us into another war and all we hear from Israelis and their braindead supporters is „ANTISEMITE” if you disagree with Israel’s agenda. They smear you… https://t.co/bwO4C1eT2R / X”
I do not regret this comment. I don’t apologize. Israel is evil, genocidal and has destroyed our country. They’re about to drag us into another war and all we hear from Israelis and their braindead supporters is „ANTISEMITE” if you disagree with Israel’s agenda. They smear you… https://t.co/bwO4C1eT2R
Állítása szerint Izrael éppen egy újabb háborúba rángatja bele az Egyesült Államokat Irán ellen, és
„az izraeliektől valamint azok agyhalott támogatóitól csak azt halljuk, hogy ‘ANTISZEMITA’, ha nem értesz egyet Izrael programjával.”
Kasparian szerint ezeket a vádakat csak azért használják, hogy elhallgattassák a kritikusokat és azokat a zsidókat, akik nem értenek egyet az ország „visszataszító viselkedésével”.
Áldozatszereppel és földrablással vádolja a zsidó államot
Kasparian szerint Izrael „szeret áldozatot játszani”, miközben hét országot bombáz, földet rabol és nyíltan hangoztatja „népirtó szándékait.”
„Ők az erkölcstelenek. Szégyenfolt az országunkon, hogy szövetségesnek tekintjük őket”
– írta bejegyzésében a műsorvezető, majd azzal zárta gondolatait, hogy sokan „ráébredtek már erre a valóságra”, és őt bárminek nevezhetik, mert az igazság számít, és soha nem fog bocsánatot kérni azért, mert hangoztatja azt.
Címoldali fotó: Gage Skidmore



